Pre všetkých, ktorí sa stretávajú s nejakým problémom, krízovou situáciou, alebo sa len chcú dozvedieť viac o sebe. Psychológ vám môže pomôcť nielen s riešením krátkodobých či dlhodobých problémov, ale vám pomôže aj s vlastným sebarozvojom. V našej poradni poskytujeme psychologickú pomoc všetkým vekovým kategóriám (deti do 15 rokov so súhlasom zákonného zástupcu).

Naši odborníci z odvetvia psychológie sa špecializujú na širokú škálu problémov počnúc stresom, napätím a úzkosťami, strachom a obavami, náhlou stratou či smrťou. Môžu Vám pomôcť zbaviť sa pracovného vyhorenia, nízkeho sebavedomia, ostychu v medziľudských vzťahoch, problémov s komunikáciou, závislosti, osobnostných problémov, problémov s výchovou detí, problémov v škole a šikanovaním a môžu tiež pomôcť vyriešiť partnerské a manželské krízy (nevery, odcudzenie, zlú komunikáciu).

Online psychologická poradňa MOJRA využíva na konzultáciu s klientmi voľne dostupné aplikácie: Skype, WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, MS Teams. Konzultácia je tiež možná telefonicky, alebo prostredníctvom e-mailu. Klienti tak môžu s psychológom konzultovať v podstate odkiaľkoľvek, bez nutnosti kamkoľvek cestovať. Pri videohovore vidíte vždy psychológa, avšak vy sami si kameru zapínať nemusíte. Možno tiež využiť čas konzultácie pre chat, kedy si v aplikácii s psychológom píšete (toto je potrebné uviesť do poznámky ku konzultácii).

Nič, čo by ste dennodenne nemali k dispozícii – mobil alebo počítač, byť v dosahu mobilného/internetového pripojenia a mať nainštalovanú aplikáciu, cez ktorú chcete s psychológom komunikovať.  

Konzultácie je možné uhradiť v podstate všetkými dostupnými metódami: Online platobnou kartou, prostredníctvom GoPay/GooglePay/ApplePay, alebo bankovým prevodom na účty poradne. Konzultácie je tiež možné uhradiť prostredníctvom benefitných spoločností, či firemnými benefitmi.

Viac informácií nájdete v sekcii  Zamestnanecké benefitné programy.


V každom profile psychológa nájdete informácie o tom, akou problematikou sa ten či onen psychológ zaoberá. Psychológov si môžete filtrovať podľa kategórií a podkategórií. Pokiaľ si nebudete vedieť rady s výberom, neváhajte nás kontaktovať a my vám podľa problému odporučíme najvhodnejšieho psychológa.

Neváhajte sa obrátiť na podporu našej poradne telefonicky, e-mailom, cez chat. Pokúsime sa Vám dohodnúť individuálny termín konzultácie čo najskôr. Máte samozrejme tiež možnosť využiť na konzultáciu iného, aktuálne dostupného psychológa, ale majte na pamäti, že psychológovia si informácie o klientoch neodovzdávajú, preto budete začínať od nuly.

Termín konzultácie si vyberiete jednoducho v objednávkovom formulári. Stačí kliknúť na „objednať sa“, zvoliť si psychológa a následne sa vám zobrazia všetky jeho dostupné termíny. Odporúčame zvoliť si konzultáciu v dĺžke 60 minút. Ďalší termín konzultácie si môžete následne objednať rovnakým spôsobom, alebo sa dohodnúť s psychológom, ktorý si vás môže objednať sám

Po rezervácii termínu u daného psychológa a pripísaní platby na účet poradne, vám bude obratom zaslaný email, s nasledujúcimi údajmi:

 • potvrdenie termínu online psychologickej konzultácie
 • meno vášho psychológa
 • váš unikátny kód (ID konzultácie)

Všetky tieto informácie sú samozrejme dostupné aj vo vašom profile. V termíne konzultácie vás bude psychológ kontaktovať zvoleným spôsobom.

Psychológovi môžete pred konzultáciou zanechať krátky komentár. Túto funkciu nájdete po prihlásení sa do profilu na portáli Mojra v detaile vašej konzultácie. Kontaktovať psychológa iným spôsobom nie je možné. Psychológovia mimo termínu konzultácie s klientmi nekomunikujú, a to ani cez súkromné správy rôznych aplikácií. Pokiaľ potrebujete čokoľvek riešiť či odovzdať svojmu psychológovi, kontaktujte podporu našej poradne

Prihlasujete sa jednoducho svojou emailovou adresou. Pokiaľ zabudnete heslo, stačí si ho obnoviť tu

Ak využívate viac emailových adries a nie ste si istí, ktorou ste sa registrovali, kontaktujte našu podporu.

V prvom rade je pri výpadku internetového pripojenia dôležité pokúsiť sa o obnovu spojenia. O to isté sa pokúsi váš psychológ. Pokiaľ je vina na našej strane, ponúkneme Vám nový termín online konzultácie, a to úplne bezplatne. Pokiaľ je vina v spojení na Vašej strane, máme tiež riešenie. Náš psychológ vám zavolá na vami zadané telefónne číslo a konzultácia prebehne formou telefonického hovoru. Pokiaľ by ste sa však rozhodli túto možnosť nevyužiť, peniaze vám vrátené nebudú a konzultácia prepadá.

Podľa odborných výskumov, ktoré sa touto problematikou zaoberajú, je účinnosť online terapie plnohodnotne porovnateľná s účinnosťou terapie v psychologickej ordinácii.

Pokiaľ máte záujem o komunikáciu s psychológom prostredníctvom e-mailu, postupujte nasledovne:

 • Kliknite na „objednať sa“ v hornej časti stránky
 • Z ponuky vyberte „e-mailovú konzultáciu“
 • Zvoľte balíček konzultácií, o ktorý máte záujem (1x, 3x, celomesačný)
 • Vyberte spôsob platby
 • Vyplňte vašu e-mailovú adresu
 • Do poľa „vaša správa“ napíšte čo najviac o probléme, ktorý chcete riešiť
 • Odošlite objednávku


Psychológ Vám odpovie najneskôr do 24 hodín od chvíle, kedy náš systém zaregistruje prichádzajúcu platbu za Vami zvolenú konzultáciu. Odpoveď dostanete vždy od PO-PIA 8-16 hod.

Pokiaľ ste si objednal/a e-mailovú konzultáciu a chcete v komunikácii pokračovať, musíte si objednať ďalšiu rovnakým spôsobom, ako prvýkrát. V prípade, že máte objednaný balíček emailových konzultácií, stačí zaslať odpoveď na emailovú adresu, z ktorej vám bol komentár psychológa doručený. Vždy vám odpovie ten psychológ, ktorý odpovedal prvýkrát, pokiaľ si to vyslovene neprajete inak.

Na všetky ponúkané konzultácie si môžete zakúpiť darčekový poukaz. Darčekový poukaz je prenosný, preto ho môžete po kúpe komukoľvek darovať. Platnosť darčekového poukazu je 4 mesiace. Všetky tieto produkty nájdete v päte nášho webu. Po objednaní darčekového poukazu vám bude vygenerovaný kód, ten budete mať uložený vo svojom užívateľskom účte a taktiež sa vám automaticky vygeneruje grafický darčekový poukaz. Ten nájdete aj na svojom užívateľskom účte. Všetky informácie dostanete taktiež e-mailom.

Pri objednávke máte možnosť označiť „zaslanie darčekového poukazu na adresu.“ Pokiaľ túto možnosť označíte, bude darčekový poukaz zaslaný poštou na uvedenú adresu. Cena zaslania darčekového poukazu sa riadi aktuálnym cenníkom Slovenskej pošty a je pripočítaná k celkovej hodnote objednávky.

Ak ste držiteľom darčekového poukazu a chcete si objednať psychologickú konzultáciu, postupujte prosím takto:

 • Na darčekovom poukaze nájdete, o akú formu konzultácie sa jedná (e-mail, hovorová, balíček konzultácií)
 • V menu zvoľte „objednať sa“
 • Vyberte spôsob konzultácie
 • Na konci objednávky vyberte ako spôsob úhrady „balíčky mojra.sk“
 • V sekcii „Kupóny a darčekové poukazy“ vložte do poľa „Kód darčekového poukazu/zvýhodneného balíčku“ váš vygenerovaný kód darčekového poukazu. Cena konzultácie bude 0,- Kč/Euro
 • následne dokončite objednávku

Áno. Vďaka tomu, že fungujeme online, môžete s psychológom hovoriť odkiaľkoľvek. K dispozícii máte ako česky/slovensky hovoriacich psychológov, tak aj tých, ktorí hovoria cudzími jazykmi. Jazyk konzultácie si zvolíte v objednávke.

Samozrejme, ponúkame možnosť úhrady v CZK, EURÁCH, PLN.


Pokiaľ sa z nejakého dôvodu rozhodnete vami rezervovaný termín zrušiť, môžete tak v dostatočnom predstihu urobiť kontaktovaním našej podpory. Zmeny a zrušenie konzultácie je možné vykonať max. 24h pred začiatkom konzultácie. Pokiaľ sa ku konzultácii nedostavíte, alebo ju chcete zrušiť v kratšej lehote ako 24h vopred, zaniká nárok na náhradu.

Zľavu na psychologickú konzultáciu môžu získať ľudia, ktorí potrebujú pomôcť a konzultáciu si nemôžu dovoliť. Ide teda najmä o ľudí v dôchodkovom veku, matky na materskej dovolenke, matky samoživiteľky, študentov a taktiež o ľudí, ktorí sa nachádzajú v ťažkej životnej situácii. Viac informácií nájdete v sekcii: Zľava psychologických konzultácií.


Áno je. Pokiaľ vaša firma spolupracuje s našou poradňou a tento typ benefitu vám ponúka, stačí sa prihlásiť údajmi, ktoré vám dajú k dispozícii. Proces objednávky je potom rovnaký. Pokiaľ si nie ste istí, či objednávku vytvárate správne, alebo chcete poradiť s výberom psychológa, obráťte sa na našu podporu.

Ak ste zabudli svoje heslo pre prihlásenie, kliknite sem, vložte vašu e-mailovú adresu a potvrďte tlačidlo OBNOVIŤ HESLO. Všetky potrebné informácie obdržíte e-mailom.

Áno, pretože poskytujeme psychologickú pomoc aj ľuďom, ktorí žijú alebo pracujú v zahraničí, mysleli sme aj na túto možnosť. Psychológ volá vám, teda sa nemusíte obávať vysokého účtu za telefón, hovor jednoducho hradíme my.

Áno, ponúkame. Konzultácie môžete mať s česky aj slovensky hovoriacimi psychológmi, ale aj s psychológmi, ktorí hovoria cudzím jazykom (anglicky, nemecky, poľsky, ukrajinsky, rusky, španielsky, taliansky, maďarsky, srbsky).

Prvá myšlienka vznikla v roku 2015 a po roku usilovných príprav sme poradňu oficiálne spustili v decembri v roku 2016. Pokiaľ vás zaujíma viac informácií o histórii psychologickej poradne a ceste, ktorú sme za ten čas prešli, môžete si o tom prečítať článok na našom blogu:

https://blog.mojra.cz/clanek/mojra-cz-nase-cesta-2015-2020

Pod týmto článkom tiež nájdete video s našou cestou

Áno, túto službu ponúkame. Pokiaľ potrebujete, aby vám psychológ vyhotovil správu z konzultácie, kontaktujte našu podporu. Táto služba je spoplatnená čiastkou 1000,- CZK za potvrdenie v českom/slovenskom jazyku, 2000,- CZK za potvrdenie v cudzom jazyku. Faktúra vám bude zaslaná na email a po jej uhradení obdržíte správu vo vopred dohodnutej lehote. Ak máte konkrétne požiadavky na to, aké údaje majú byť v správe obsiahnuté, môžete ich zaslať na e-mail podpora@mojra.sk

Áno, v našej poradni je možné využiť aj túto možnosť. Psychológa o konferenčnom hovore informujte do komentára pri konzultácii, aby sa na tento variant mohol pripraviť. Technické zaistenie konferenčného hovoru je však na vás. Psychológ vždy vykonáva jednosmerný hovor cez Skype, WhatsApp atď. na kontakt, ktorý uvediete v objednávke konzultácie, partnera k hovoru pripájate vy. Preto je dôležité, aby ste si všetko technicky pripravili, vyskúšali, overili kvalitu pripojenia a pod. Ak po začiatku konzultácie nebude možné konferenčný videohovor úspešne vykonať, nie je to dôvod na presun konzultácie na iný termín, alebo vrátenie čiastky za konzultáciu.

Od svojho zamestnávateľa obdržíte všetky pokyny a prihlasovacie údaje do firemného portálu objednávok.

Postup je potom nasledujúci:

 • Najprv sa prihláste tu: https://mojra.sk/prihlasit.
 • Po prihlásení môžete začať vytvárať vašu objednávku.
 • V poslednom kroku objednávky si vytvárate svoj osobný profil na mojra

 

!!POZOR akékoľvek objednávky je potrebná vykonávať vždy cez firemné rozhranie

V súlade s našimi Obchodnými podmienkami nie je možné si bez súhlasu psychológa robiť z konzultácie video alebo audio nahrávky. Pokiaľ toto potrebujete VÝHRADNE PRE SVOJU POTREBU, napr. aby ste si spätne mohli utriediť myšlienky a pod., je možné výnimočne SO SÚHLASOM PSYCHOLÓGA záznam vyhotoviť. Je však dôležité, aby bol súhlas zreteľný a rozpoznateľný hneď na začiatku nahrávky.

Príklad:

Psychológ sa s Vami spojí, spýtate sa ho, či si môžete konzultáciu nahrať. On súhlasí, Vy si zapnete nahrávanie a na úvod nahrávky sa opäť psychológa spýtate, či s vyhotovením tohto záznamu súhlasí.

Pokiaľ vyhotovíte záznam, kde na začiatku nebude preukázateľne počuť súhlas psychológa, bude táto nahrávka braná ako v rozpore s Obchodnými podmienkami poradne a je možné toto vyhotovenie záznamu právne postihovať.

Technicky si nahrávku zabezpečuje klient. Pokiaľ chcete konzultáciu nahrať, musíte byť pripravení, nie je možné predĺžiť konzultáciu o dobu, kedy budete pripravovať techniku pre nahrávku,.
Nenašli ste odpoveď na vašu otázku? Neváhajte nás kontaktovať napodpora@Mojra.sk alebo využite online chat v pravom dolnom rohu stránky.Začnite meniť Váš život k lepšiemu ešte dnes!    Zarezervujťe si voľný termín teraz